Modely z dílny Studia VINTAGE jsou inspirovány módou 20.-80. let minulého století. Kromě dobových tvořím i současné společenské šaty. Používám převážně dobové nebo recyklované látky, staré komponenty - krajkové vsadky, límce, prýmky, nášivky, spony či knoflíky. V poslední době se specializuji na tzv. upcycling. Chcete-li mít ty nejčerstvější informace o tom, na čem zrovna pracuji, sledujte facebookovou a instagramovou stránku Studia VINTAGE.

https://www.facebook.com/studiovintage/

Zde je několik příkladů tvorby Studia VINTAGE.

Letní šaty ve stylu 50. let

 

Ušity z bavlněné látky získané ze starých zásob. Lemovány červenou paspulí. Pásek je podložený červenou barvou a dát se nosit na vce způsobů. Šaty obzvláště vynikají s korzetem a spodničkou. 

 

Společenské šaty ve stylu 30. let

 

Ušity z plisé žoržetu získaného ze starých zásob. Na přední a zadní sedlo byla použita dobová krajka. V pase šaty zdobí široká rypsová stuha pocházející z prvorepublikových zásob.

 

Kolová sukně v námořnickém stylu ve stylu 50. let

Kolová sukně ušitá z bavlny s oblíbeným námořnickým motivem. Látka vyrobena v USA a zakoupena v Látky Mráz v Praze.

 

Večerní šaty ve stylu 30. let


Ušity ze saténu vyšší gramáže současné výroby (Látky Marlen Praha). Šaty zdobí dobová černá krajková bordura našitá na předním dílu sukně a zakrývající ramena.

 

Letní šaty ve stylu první poloviny 20. let

Šaty jsou zhotoveny z lehkého bavlněného materiálu ze starých zásob a ozdobeny aplikacemi z dobového etaminového ubrusu. Pod šaty se nosí bílá spodnička.

 

Večerní šaty ve stylu 20. let

 

 

Základem pro tyto šaty se stala stará šifonová sukně ze second handu, která byla použita na spodní díl šatů a jako spodnička. Horní díl šatů a spodní díl sukně jsou z tylu vyšívaného lurexovou nití.