Modely z dílny Studia VINTAGE jsou inspirovány módou 20.-80. let minulého století. Kromě dobových tvořím i současné společenské šaty. Používám převážně dobové nebo recyklované látky, staré komponenty - krajkové vsadky, límce, prýmky, nášivky, spony či knoflíky. V poslední době se specializuji na tzv. upcycling. Chcete-li mít ty nejčerstvější informace o tom, na čem zrovna pracuji, sledujte facebookovou a instagramovou stránku Studia VINTAGE. O své tvorbě pravidelně informuji na https://www.facebook.com/studiovintage/

Na horním snímku šaty inspirované módou 40. let. Ušity z původního vlněného žoržetu hnědé barvy a dobové bavlněné krajky. Dobové doplňky: norková pláštěnka, klobouk, rukavice 40. léta. Z focení editorialu pro zpravodajský server iDNES.cz. Foto: Petr Kozlík, modelka: Jana Šišková.

 

Společenské šaty ve stylu 30. let

Ušity z dobového plisé žoržetu získaného ze starých zásob. Na přední a zadní sedlo byla použita dobová krajka. V pase šaty zdobí široká rypsová stuha pocházející z prvorepublikových zásob. Šaty byly vystaveny na hojně navštěvované výstavě Retro, kterou uspořádalo v roce 2017 Národní muzeum v Praze.  Byly zařazeny i do výpravné publikace historičky Miroslavy Burianové Móda v kruhu času.

Letní šaty ve stylu 50. let

Ušity na zakázku z bavlněné látky získané ze starých zásob. Lemovány červenou paspulí. Pásek je podložený červenou barvou a dát se nosit na vce způsobů. Šaty obzvláště vynikají s korzetem a spodničkou.

Kolová sukně v námořnickém stylu ve stylu 50. let

Kolová sukně ušitá na zakázku z bavlněného plátna s oblíbeným námořnickým motivem. Látka vyrobena v USA a zakoupena v Látky Mráz v Praze. Dobová halenka z bílého piketu.

 

Večerní šaty ve stylu 30. let


Ušity ze saténu vyšší gramáže současné výroby (Látky Marlen Praha). Šaty zdobí dobová černá krajková bordura našitá na předním dílu sukně a zakrývající ramena.

 

Letní šaty ve stylu první poloviny 20. let

Denní šaty se sníženým pasem jsou zhotoveny z lehkého bavlněného materiálu ze starých zásob a ozdobeny aplikacemi z dobové textilie.

 

Večerní šaty ve stylu 20. let

 

Základem pro tyto šaty inspirované 20. léty se stala sukně z černého šifonu pořízená v second handu. Byla použita na spodní díl šatů. Horní díl šatů a spodní díl sukně jsou z tylu vyšívaného lurexovou nití.