Šaty inspirované módou 40. let minulého století jsou ušity z původního vlněného žoržetu hnědé barvy a dobové bavlněné krajky. Dobové doplňky: norková pláštěnka, klobouk, rukavice 40. léta. Z focení editorialu pro zpravodajský server iDNES.cz. Foto: Petr Kozlík, modelka: Jana Šišková.

Upcycled

Studio Vintage od svého vzniku propaguje udržitelný a antikonzumní přístup k módě a oblékání. K tvorbě oděvů od začátku  využívá staré látky a komponenty - krajkové vsadky, límce, prýmky, nášivky, spony či knoflíky, ale také starší oděvy, které jsou něčím jedinečné a které by jinak skončily na skládce.

Oblékání je hra

Mým heslem je, že zajímavě oblékat se může každý z nás. Bez přeplněné skříně, zbytečných investic a s dobrým pocitem, že nepřispíváme k plýtvání a zahlcování planety dalšími tunami textilu na jedno použití.

Dobové i současné

Modely z dílny Studia VINTAGE jsou inspirovány módou 20.-80. let minulého století. Kromě dobových najdete v nabídce i současné společenské šaty z upcyklovaných materiálů. 

 

xxxx

Společenské šaty ve stylu 30. let
 

Ušity z dobového plisé žoržetu získaného ze starých zásob. Na přední a zadní sedlo byla použita dobová krajka. V pase šaty zdobí široká rypsová stuha pocházející z prvorepublikových zásob. Šaty byly vystaveny na hojně navštěvované výstavě Retro, kterou uspořádalo v roce 2017 Národní muzeum v Praze.  Byly zařazeny i do výpravné publikace historičky Miroslavy Burianové Móda v kruhu času.

Letní šaty ve stylu 50. let

Ušity na zakázku z bavlněné látky získané ze starých zásob. Lemovány červenou paspulí. Pásek je podložený červenou barvou a dát se nosit na vce způsobů. Šaty obzvláště vynikají s korzetem a spodničkou.

Kolová sukně v námořnickém stylu ve stylu 50. let

Kolová sukně ušitá na zakázku z bavlněného plátna s oblíbeným námořnickým motivem. Látka vyrobena v USA a zakoupena v Látky Mráz v Praze. Dobová halenka z bílého piketu.

Večerní šaty ve stylu 30. let

Ušity ze saténu vyšší gramáže současné výroby (Látky Marlen Praha). Šaty zdobí dobová černá krajková bordura našitá na předním dílu sukně a zakrývající ramena.


Upcyklované společenské šaty ve stylu renesance

Základem pro tyto šaty inspirované 20. léty se stala sukně z černého šifonu pořízená v second handu. Byla použita na spodní díl šatů. Horní díl šatů a spodní díl sukně jsou z tylu vyšívaného lurexovou nití.